BURADASINIZ
Anasayfa > TÜRKİYE > Tırmanma > Engin Apaydın’dan Orhangazi’de Dikkat Çekici Performans

Engin Apaydın’dan Orhangazi’de Dikkat Çekici Performans

2017 sezonunun ilk tırmanma yarışı, kısa adı BOSSEK olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından 07 Mayıs Pazar günü Orhangazi Hamzalı yolunda organize edildi. 4 ayrı ulusal kategoride ve 8’i mahalli kategoride olmak üzere toplam 30 sporcunun mücadelesine sahne olan yarışta üç çıkışta da kategori 1’in en iyi zamanlarına imza atan Apaydın, genel klasman 5.’liği derecesi ile de dikkat çekti.

HANKOOK lastiklerinin desteğinde yarışan Bursa’lı pilot, 3 çıkış olarak gerçekleştirilen yarışta sırasıyla 3.04.93, 3.03.86 ve 3.08.00 dereceleri ile sezonun ilk yarışından beklediği sonuçla ayrılmanın mutluluğunu yaşadı.

Yarışın ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Apaydın, “Bir sene ara verdiğimiz Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda olan mücadelemize 2017 sezonunda yeniden start verdik. Şampiyona’nın en teknik parkurlarından biri olarak oldukça süratli bir yapıya sahip olan Orhangazi parkuru’ndan değerli puanlarla ayrılıyoruz. Aracımızın limitleri dahilinde en üst tempoda gitmeye çalışarak kategori 1 birincisi ve genel klasman beşincisi olarak yarışı tamamladık.”

Engin Apaydın, Tırmanma Şampiyonası’ndaki mücadelesine, 28-29 Mayıs tarihlerinde Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından Afyon’da organize edilecek olan Afyon Tırmanma Yarışı ile devam edecek.

Top