You are here
Home > MOTORSPORT > Ayhancan Güven Belçika´da Podyumda

Ayhancan Güven Belçika´da Podyumda

Belçika’nın ünlü Spa-Francorchamps pistinde koşulan Porsche Carrera Cup Fransa ve Porsche GT3 Kupası Challenge Benelux’un ilk yarışında Toksport WRT adına Ayhancan Güven ve Ümit Ülkü, Go Motorsports adına da Cenk Ceyişakar ve Cengiz Oğuzhan ​start aldılar.

Ayhancan Güven ve Ümit Ülkü, ilk yarışlarında sorunsuz bir hafta sonu yaşadı. Ayhancan Porsche GT3 Cup Challenge Benelux’da podyuma çıktı ve kupayı kaldırmayı başardı. Diğer sporcularımız Ümit Ülkü, Cenk Ceyişakar ve Cengiz Oğuzhan da sorunsuz bir haftasonu yaşayarak uluslararası tecrübelerini geliştirmiş oldular.

Milli sporcu Ayhancan güven yarışın ardından “Haftasonu SPA’da Fransa ve Benelux kupalarında 10 ülkeden 41 pilot olarak mücadele ettik. Cumartesi günü koşulan İlk yarışa 9. sıradan başlayarak 13. sırada finiş gördüm. Pazar günü koşulan 2.yarışı ise 7.sıradan başlayıp 12.sırada tamamladım. Bu sonuçlarla Fransa genel klasmanında 10., Benelux genel klasmanında ikinci ve Fransa Rookie kategorisinde ikinci sırada yer aldık.” açıklamasını yaptı.

Top