BURADASINIZ
Anasayfa > DÜNYA > WRC > DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONASI’NDA SIRADAKİ DURAK İTALYA

DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONASI’NDA SIRADAKİ DURAK İTALYA

Dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nda heyecan İtalya’nın Sardunya Adası’na taşınıyor. 7-10 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek sezonun yedinci yarışı öncesi pilotlar genel klasmanında ilk iki sırada Red Bull sporcuları Thierry Neuville ve son 5 yılın şampiyonu Sebastien Ogier yer alıyor.

Motor sporları dünyasının en önemli yarışlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın yedinci ayağı, 7-10 Haziran tarihlerinde İtalya’nın Sardunya Adası’nda gerçekleştirilecek.  Birbirinden hızlı ve cesur pilotlar, dört günde 20 etap üzerinden 313’ü özel etap olmak üzere 1386 kilometre yol kat edecek. Sardunya Rallisi’nin heyecanı canlı yayınlarla RedBull.TV üzerinden de takip edilebilecek.

Şu ana kadar kadar düzenlenen altı yarışta da Red Bull sporcularının üstünlüğü dikkat çekiyor. Son 5 yılın dünya şampiyonu Sebastien Ogier, Monte Carlo, Meksika ve Korsika’da zafere ulaştı. Bir başka Red Bull sporcusu Thierry Neuville de İsveç ve Portekiz’de zirveyi kimseye kaptırmadı. Arjantin’de ise kazanan Estonyalı pilot Ott Tanak olmuştu. Sardunya Rallisi öncesi ise pilotlar genel klasmanında 119 puanla Thierry Neuville ilk sırada yer alıyor. Onu 100 puanla Sebastien Ogier ve Ott Tanak takip ediyor.

Marmaris’e üç yarış kaldı

Dünya Ralli Şampiyonası’nın heyecanı bu sene Türkiye’de de yaşanacak. Dünyanın en iyi ralli pilotları, 7 yıllık bir aranın ardından Türkiye’ye dönecek ve Sardunya, Finlandiya, Almanya’daki yarışların ardından 13-16 Eylül tarihleri arasında Marmaris’te motor sporları tutkunlarına inanılmaz anlar yaşatacak.  

Top