BURADASINIZ
Anasayfa > MOTORSPORLARI > RALLY TURKEY İÇİN ARTIK HER ŞEY HAZIR

RALLY TURKEY İÇİN ARTIK HER ŞEY HAZIR

Marmaris’te ev sahipliği yapacağımız WRC sezonunun onuncu rallisinde yarış programı belli oldu. İşte detaylar!

13-16 Eylül tarihlerinde Marmaris’te gerçekleşecek Rally Turkey ile 8 yıl aradan sonra tekrar bir WRC yarışına ev sahipliği yapacağız. Sezonun onuncu yarışında karakteristik etaplarıyla ön plana çıkan Muğla ve çevresi, dünyaca ünlü pilotların zorlu mücadelelerine sahne olacak.

Ralli, 13 Eylül Perşembe günü saat 18:30’da Netsel Marina önünde start seremonisi ile başlayacak. Pilotların imza ve fotoğraf seansının ardından saat 20:00’de Atatürk Meydanı‘ndan başlayacak olan ‘Turkey Full Speed’ seyirci özel etabında izleyiciler Dünya Ralli Şampiyonası’nı takip eden teknoloji harikası otomobiller ve efsane pilotların muhteşem performanslarını yakından izleme şansı bulacaklar. 896 kilometre uzunluğundaki parkurda, toplam uzunluğu 317 kilometre olan 17 özel etabı geçecek olan pilotlar üç gün boyunca tozu dumana katacak.

14 Eylül Cuma sabahı 07:00’de Asparan’daki servis alanından güne başlayacak olan ekipler, rallinin ilk gününde sırasıyla Çetibeli (38.10 km) Ula (21.90 km.) ve Çiçekli (12.55 km.) etaplarını ikişer kez geçerek 18:33’ten itibaren yine Asparan’da günü tamamlayacaklar. Türkiye Ralli Şampiyonası‘nı takip eden ekipler de, rallinin sadece Cuma günü koşulacak 145 kilometrelik özel etaptan oluşan bölümünü geçerek şampiyonaya puan taşıyacaklar.

Top