You are here
Home > MOTORSPORT > TRIAL’DA AVC OSMANLI ZAFERİ

TRIAL’DA AVC OSMANLI ZAFERİ

Düzce Otomobil Sporları ve Offroad Kulübü (DOSOD) tarafından Kaynaşlı Motorsporları Merkezi‘nde gerçekleştirilen 2019 Türkiye Trial Şampiyonası 2. ayak yarışında sporcular, yardımlaşma ve offroad ruhu ile zorlu parkurda ter döktü. Çamur ve dere kapıları ile engelleri geçen sporcular, zamana karşı yarışarak en kısa sürede bitiş noktasına ulaşmaya çalıştı.

DOSOD Başkanı İsmail Aydın, ulusal bir yarışı Düzce’de yapmanın gururunu yaşadıklarını ve sporcuların parkuru çok beğendiğini açıklayarak  “Kaynaşlı Motorsporları Merkezi’nin artık cazibe merkezi ve biz bu alanı elimizden geldiği kadar değerlendirmeye ve canlı tutmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki organizasyonlarda da burayı kullanmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yarış sonunda Toyota ile yarışan Adnan Ofluoğlu-Şenol Coşkun ve Abartürk adlı özel yapım araç ile yarışan Oğuz Kağan-Kürşat Öztürk ekiplerinden oluşan AVC-Osmanlı takımı ilk sırada tamamladı. Göktürk adlı özel yapım araç ile yarışan Mithat Sönmez-Muharrem Ekebil ile Jeep Cherokee ile yarışan Uğur Kalbal-Ümit Aydın ekiplerinden kurulu Nascar Jeep Marmara Vinç takımı da ikinci olarak podyuma çıktılar.

2019 Türkiye Trial Şampiyonası, 03-04 Ağustos tarihlerinde Samsun Vezirköprü’de VEZİROFF tarafından düzenlenecek olan 3. ayak ile devam edecek.

Top