You are here
Home > MOTORBIKE > SACHSENRING MOTOGP’DE ZAFER MARC MARQUEZ’İN OLDU

SACHSENRING MOTOGP’DE ZAFER MARC MARQUEZ’İN OLDU

MotoGP 2019 Dünya Şampiyonası’nın 9’uncu yarışı olan Almanya Grand Prix’sini Repsol Honda takımının İspanyol pilotu Marc Marquez kazandı. Profesyonel yarışlarda pole pozisyon ile son 10 yarışın hepsinde birinci olan Marquez, Sachsenring pistinde de yenilmezlik serisini devam ettirdi.

Motosiklet yarışlarının en önemli organizasyonu olan MotoGP’nin 2019 Dünya Şampiyonası’ndaki 9’uncu yarışa Almanya ev sahipliği yaptı. MotoGP Dünya Şampiyonası’nın Sachsenring Grand Prix’sinde Repsol Honda takımının İspanyol pilotu Marc Marquez, birinci olarak şampiyonadaki liderliğini sürdürdü.

Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonlarından MotoGP’de, sezonun 9’uncu yarışı Almanya’nın Chemnitz kentindeki 3,7 kilometrelik Sachsenring Pisti’nde 30 tur üzerinden gerçekleştirildi. Sezonun ilk 8 yarışının ardından puanını 160’a yükselten Repsol Honda takımının İspanyol pilotu Marc Marquez, Almanya’daki birinciliği ile bu sezonun 5’inci kariyerinin ise 49’uncu zaferini elde etti. Marc Marquez, Almanya’daki birinciliği ile puanını 185’e çıkararak genel sıralamadaki liderliğini korudu.

Top