You are here
Home > TURKEY > Rallikros > ENGİN APAYDIN’DAN ŞAMPİYONAYA ŞANSSIZ FİNAL

ENGİN APAYDIN’DAN ŞAMPİYONAYA ŞANSSIZ FİNAL

2019 Türkiye Rallikros Şampiyonası final yarışı, TOSFED tarafından 24 Kasım Pazar günü İzmit Körfez Pisti’nde organize edildi. Mahalli kupalardan alınan puanlar ile finale katılmaya hak kazanan 20 sürücünün mücadelesine sahne olan yarışta Engin Apaydın üç sıralama turunda da kategorisinin en iyi zamanlarına imza attı.

HANKOOK lastiklerinin desteğinde Citroen Saxo VTS ile yarışan Bursalı pilot, Orhangazi Otokros yarışında kazandığı üç birincilik ile gelmeye hak kazandığı Rallikros Şampiyonası’nda, sıralama yarışlarında kategorisinde ki üç yarışı da birincilik ile tamamlamasına karşın final yarışınının son iki turunda köprü geçişi sonrası yaşadığı mekanik arıza sebebiyle final yarışını tamamlayamadı ve şampiyonaya veda etmek zorunda kaldı.

Altı yarışta kazandığı birinciliğe karşın şampiyonadan derecesiz dönmenin üzüntüsünü yaşayan APAYDIN, ‘Aracımızda seeding turlarında başlayan problemleri servisimizin başarılı müdahaleleri ile çözebildik fakat 6 turluk final yarışının son turlarında lider sürdürdüğümüz mücadeleye veda etmek zorunda kaldık. Türkiye Rallikros Kategori 1 Şampiyonluğunu şanssız bir şekilde kaybettik’ dedi.

Top