You are here
Home > MOTORSPORT > YEŞİL BURSA RALLİSİ’NDE ZAFERİN ADI ÇUKUROVA-AKÇAY OLDU

YEŞİL BURSA RALLİSİ’NDE ZAFERİN ADI ÇUKUROVA-AKÇAY OLDU

Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3. ayağı olan 45.Yeşil Bursa Rallisi, BC Vision Motorsport takımından Burak Çukurova-Burak Akçay ikilisinin liderliği ile sona erdi. 

Yarış, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ana sponsorluğunda Bursa Otomobil Sporları Kulübü BOSSEK tarafından düzenlendi. Mücadelede 4-5 Eylül tarihlerinde 75 otomobil ve 150 sporcu iki gün boyunca Orhaneli-Keles bölgesinde 368,94 km. uzunluğundaki parkurda ter döktü. 

Çukurova-Akçay ikilisinin 2 gün süren zorlu mücadeleyi takım arkadaşı Buğra Banaz-Gürkal Menderes‘in 9.6 saniye önünde tamamlarken podyumun üçüncü basamağında ise Ali Türkkan-Aras Dinçer yer aldı. Red Bull sporcusu Ali Türkkan aynı zamanda İki Çeker klasmanı, Sınıf 4 ve Genç Pilotlar birinciliklerinin de sahibi oldu. Sınıf N’de Evofone Rally Team’den Buğra Can Kılıç-Yusuf Çalık, Sınıf 3’te Castrol Ford Team Türkiye takımından Erol Akbaş-Egemen Dural ve Sınıf 5’te de Clio Trophy Turkey’den Mehmet Besler-Egemen Ertürk zafere ulaştılar.

Türkiye Historic Ralli Şampiyonası klasmanında Parkur Racing takımından Üstün Üstünkaya-Kerim Tar birinciliğe uzanırken, ev sahibi ekip Onur Çelikyay-Serdar Canbek Murat 124 ile ikinci ve VW Golf GTI ile Cevdet Durmaz-Ferhat İzzetoğlu üçüncü olarak finiş gördüler.

Şevki Gökerman Ralli Kupası’nda ise BC Vision Motorsport takımından Burak Başlık-Bahadır Özcan genel klasman ve Kategori 2 birincisi olurken, aynı takımdan Alpaslan Çukurova- Can Hergüner ikinciliği ve Kategori 4 birinciliğini, Serdar Kaan Yalçın-Güray Akgün de üçüncülüğü kazandılar. Kategori 3’te Emrah Ali Başo-Yasin Tomurcuk, Kategori 1’de ise Ali İşeri-Bora İşeri birincilikleri paylaşan ekipler oldular.

Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’na 16-17 Ekim tarihlerinde Ege Otomobil Sporları Kulübü EOSK tarafından İzmir Seferihisar’da gerçekleştirilecek olan Ege Rallisi ile devam edilecek.

Top