You are here
Home > TURKEY > BANTBORU OFF-ROAD TEAM, BOLU’DAN 2 KUPAYLA DÖNDÜ

BANTBORU OFF-ROAD TEAM, BOLU’DAN 2 KUPAYLA DÖNDÜ

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Bitci.com 2021 Baja Kupası’nın, Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü (BOLOFF) desteğinde düzenlenen 3. Ayak yarışı, kış koşullarında heyecanlı bir mücadeleye sahne oldu. PETLAS’ın lastik sponsoru olarak destek verdiği BANTBORU Off-Road Team, Batuhan Korkut pilotajında ve Mert Tepe’nin ko-pilotluğunda katıldığı yarışı, hedefleri doğrultusunda genel klasmanda 3. olarak tamamlarken, TH2 Klasman ve TH2.1 Sınıf Birinciliklerine de imza attı.

Yol dışı parkurların başarılı takımı BANTBORU Off-Road Team (BBOT), 2021 TOSFED Baja Kupası’nda ülkemiz lastik sektörünün yüzde 100 yerli sermayeli lider kuruluşu PETLAS’ın lastik sponsorluğu desteği ve zirve hedefiyle yarışıyor.

Kendi alanında ülkemizin küresel pazarda söz sahibi markası BANTBORU’nun, ‘Rekabetçi Performans’ felsefesiyle 2017 yılında hayata geçirdiği ve o günden bu yana başarı çıtasını sürekli yukarıya taşıyan BANTBORU Off-Road Team, TOSFED Bitci.com 2021 Baja Kupası’nın üçüncü ayak yarışını Batuhan Korkut pilotajında sınıfında birincilikle tamamladı. 

Bolu’nun eşsiz doğasında, Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü (BOLOFF) desteğinde düzenlenen yarış, kış koşullarında gerçekleşti. Yarışın ilk günü, karlı bir zeminde yarışan müsabıklar, ikinci gün kaygan ve ağır çamur zeminle daha da zorlaşan, virajlarla dolu bir parkurda mücadele ettiler.

Bu zorlu yarışı Genel Klasman Üçüncüsü olarak tamamlayan BANTBORU Off-Road Team, kendi Klasmanı TH2’de ve kendi Sınıfı TH2.1’de Birincilik kupasının sahibi oldu. Yarışta BANTBORU Off-Road Team pilotu Batuhan Korkut’a, camianın tecrübeli ismi Mert Tepe co-pilot olarak eşlik etti. BANTBORU Off-Road Team’in bir sonraki yarışı, 25-26 Aralık tarihlerinde Düzce’de düzenlenecek TOSFED Bitci.com 2021 Baja Kupası’nın dördüncü ve son ayak yarışı olacak.

Top