You are here
Home > TURKEY > BİTCİ RACİNG KAHRAMANMARAŞ’TA DA BİRİNCİ OLDU

BİTCİ RACİNG KAHRAMANMARAŞ’TA DA BİRİNCİ OLDU

Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası’nın altıncı ve son ayağında sporcuları Ertan Nacaroğlu-Ali Emre Yılmaz ekibi ile hem Genel Klasman Birincisi, hem Takımlar Birincisi BİTCİ Racing oldu!

Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası altıncı ayağı 11-12 Aralık tarihlerinde Kahramanmaraş’ta yapıldı. Karoff Offroad Kulübü tarafından organize edilen yarış, Cuma günü verilen seremonik startla ve yoğun seyirci ilgisi ile başladı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğini gören etkinlikte Cumartesi günü Kapıçam Tabiat Parkı’nın doğal güzellikleri içinde koşulan mukavemet etabı 4 kez geçildi. Bitci Racing adına yarışan Ertan Nacaroğlu-Ali Emre Yılmaz ikilisinin SSV kategorisinin yanında Genel Klasman liderliği ile tamamlanan etapta SSV’de yine Bitci Racing’den Zafer Durmaz-Selçuk Aksöz ekibi ikinci, Melis Aksöz-Ezgi Yılmaz ekibi ise üçüncü sırada yer aldı.

Pazar günü gerçekleşen özel seyirci etabı ise güzel havanın da etkisiyle Kahramanmaraş’lılara keyifli anlar yaşattı. Rampaları ve su geçişleri ile renkli görüntülere sahne olan etap toplam 3 kere geçildi. Yarışmacıların arasında olan saliselerle ölçülen fark, hafta sonuna heyecan kattı. SSV’de sıralama değişmezken, sezon boyunca süren sıkı rekabetin kazananı Bitci Racing sporcusu Ertan Nacaroğlu-Ali Emre Yılmaz, ikincisi Bekir Sami Başkal-Önder Akcengiz, üçüncüsü ise Mustafa Saray-Samet Zurnacı oldu.

Yarış bitiminde servis alanını gelen, araçlar ve sporcularla bol bol fotoğraf çektiren izleyicilerin ilgi odağı ise Bitci Racing garajı ve özellikle sempati ve güler yüzleri ile ilgi odağı haline gelen kadın ekibi oldu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve katılımcılardan tam puan alan ödül töreni sonrası Bitci Racing Takım Direktörü İbrahim Okyay, “Takım olarak sezon başından itibaren sporcularımız ile Pist, Karting ve Offroad olmak üzere 3 farklı şampiyonada mücadele ediyoruz. Sporcularımız takip ettiğimiz üç şampiyonada da son yarışlarına lider olarak çıktılar. Aynı zamanda Bitci Racing Türkiye Pist ve Offroad yarışlarında Takımlar Şampiyonası içinde mücadele ediyor ve bunda da lider durumdalar. Bu nedenle tüm sporcularımız ve teknik ekibimizi gönülden kutluyorum” dedi.

Top