You are here
Home > WORLD > ERC > Antibes Rallisi’ni Luca Betti Kazandı

Antibes Rallisi’ni Luca Betti Kazandı

2010 Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC)’na puan veren sondan bir önceki yarış olan Fransa Antibes Rallisi’ni Luca Betti kazandı.

Büyük çekişmeye sahne olan yarışın ilk gününü Ford Fiesta Super2000 pilotu Michal Solowow domine ederken, ikinci güne hatalı lastiklerle başlamasını İtalyan Betti affetmedi.

Peugeot 207 S2000 pilotu Betti yarışı bir dakika on saniye farkla kazandı.

Betti, “Burada kazandığım için çok mutluyum. Mükemmel ayarları yapıp çok iyi bir tempo yakalayıp kazandık.” derken, Solowow ise, “İyi bir sonuç aldık ama buraya kazanmaya gelmiştik. İkinci gün yağmur yağmasını bekliyorduk fakat yağmayınca bedelini ağır ödedik.” dedi.

Yarışın en büyük sürprizi ise Clio S1600 ile üçüncülüğü kazanan Robert Kubica oldu.

Formula 1 pilotu, ”Çok güzel bir yarıştı. Cuma akşamki etaplarda çok zaman kaybettik. Ama sonradan ritmimizi bulduk. Beş yaşındaki aracımız ile üçüncülük kazanmak harika. Ayrıca Col de Turini etabını kazanmak benim için tarif edilmez bir duygu.” dedi. Raikkonen gibi ralliye geçiş yapma konusu sorulduğunda ise, “Ben Formula 1 pilotuyum. Ralli sadece benim için bir tutku ve hobi.” dedi.

Luca Rossetti’nin açık ara önde götürdüğü şampiyonanın final ayağı, 28-30 Ekim tarihlerinde İsviçre’de koşulacak olan Valais Rallisi olacak.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top