You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Bonus Parkur Racing Takımlar Birinciliği’ni Garantiledi

Bonus Parkur Racing Takımlar Birinciliği’ni Garantiledi

2010 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 9. ve son yarışı olan 35.Yeşil Bursa Rallisi, 36 ekibin katılımı ile 16-17 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi. Bonus Parkur Racing, Ercan Kazaz ile genel klasman ikinciliği Fatih Kara ile genel klasman üçüncülüğü ve Özen Özer ile yarışın gençler birinciliğini kazanırken bu yarışın ardından Türkiye Ralli Takımlar Birinciliği’ni garantilemiş oldu.

Bursa Otomobil Sporları Kulübü BOSSEK tarafından düzenlenen 35.Yeşil Bursa Rallisi 16-17 Ekim tarihlerinde, toprak zeminli 9 özel etaptan oluşan zorlu parkurda gerçekleştirildi. Yoğun yağmur yağışı nedeni ile oldukça ağırlaşan parkurda, start alan 36 ekipten 24’ü finişe ulaşma başarısı gösterebildi.

9 özel etabın 5’inde en iyi zamanı kaydeden Ercan Kazaz-Serdar Kurbanzade ikilisi Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez’in 22 saniye ardında genel klasman ikinciliği ve Grup N birinciliğinin sahibi oldu. Takımın bir diğer ekibi Fatih Kara-Bilge Ayan Mitsubishi Lancer Evo IX ile genel klasman üçüncülüğünü elde ederken, takımın genç ekibi Özen Özer-Bora Arabacı kariyerlerinin en iyi sonucuna ulaşarak genel klasman beşinciliği ve Genç Sürücüler Birinciliğini kazanmayı başardı. Takımın bir diğer ekibi olan Burak Çukurova-Aykan Alakoç ise bitime iki etap kala radyatör fanı kırılması nedeni ile abondone oldu.

Historic Rally klasmanında Bonus Parkur Racing adına yarışan Kemal Gamgam-Birol Otağ bir kez daha birinciliğin sahibi olmayı başardı. 30 yaş üzeri otomobillere açık Türkiye Historic Rally Şampiyonası’nda, 1978 model Ford Escort MKII ile Poşetsan desteğinde mücadele eden  Kemal Gamgam sezonun son yarışını da ilk sırada tamamlayarak şampiyonluğa ulaştı. Takımın bir diğer historic ekibi Engin Kap-Akın Bilgütay Bursalı ralliseverlerin yoğun ilgisini çeken Anadol STC-16’da  5.özel etapta meydana gelen mekanik sorun nedeni ile yarışı tamamlayamadı…

Garanti Bonus ana sponsorluğunda, Unifree Dutyfree, Dexter, Ravika, Technospray, Pirelli ve AEK Weld katkıları ile mücadele eden Bonus Parkur Racing, bu sezon start aldığı 9 yarıştan maksimum puanları hanesine yazdırmayı başararak, Türkiye Ralli Takımlar Birinciliği’ni ve Fatih Kara-Bilge Ayan ile de Türkiye Ralli Grup N Birinciliği’ni garantilemiş oldu.

Not: Takım hakkında detaylı bilgi ve görsellere www.ParkurRacing.net sitemizden ulaşabilirsiniz.

Top