You are here
Home > TURKEY > Mahalli > En Genç Bayan Ekip İstanbul Şampiyonu

En Genç Bayan Ekip İstanbul Şampiyonu

İlk ayağı 28 Kasım’da gerçekleştirilen ve 3 yarıştan oluşan İSOK 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası, geçtiğimiz hafta sonu yapılan son yarışla sona erdi.  Ve kıyasıya bir mücadele sonunda İstanbul yeni Şampiyonlarına kavuştu.

İstanbul Ralli Şampiyonası bu yıl Kurtköy VIA/PORT alışveriş merkezinden start aldı, VIA/PORT alışveriş merkezi içindeki seyirci etabı, 3 yarış boyunca ralli severler tarafından çok fazla ilgi gördü. Ekipler seyirci etabının dışında Riva ve Cumhuriyet olmak üzere 2 zorlu etapta daha mücadele ederek şampiyonanın sonucunu belirledi. Normal etap ve özel etap olmak üzere, toplam 235,16 km geçilen Şampiyona, her ayakta rekor sayılacak, ortalama 55 otomobilin start almasıyla tarihe geçti.

İstanbul şampiyonasında bu yıl oldukça fazla bayan sporcu vardı. Sonax ve Tissot sponsorluğunda ve Atv Haber desteğiyle yarışan, Türkiye’nin En Genç Ralli Ekibini oluşturan, Burcu Burkut Erenkul ve Ceren Ergun ikilisi Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası’nı Bayanlar Şampiyonu olarak tamamladı. Yarıştıkları N3 sınıfında da Şampiyonayı birinci sırada bitiren ekip Genç Pilotlar sıralamasında da ikinci oldu.

Şampiyona başında hedeflerinin Bayanlar şampiyonluğu olduğunu söyleyen Burcu ve Ceren Pazar günü gerçekleştirilen yarışta zorlanmadan Şampiyonluklarını ilan etti.

Şampiyona sonunda genç ekip şöyle konuştu; Hedefimiz Bayanlar Şampiyonu olmaktı ve başardık. Şampiyon olmamız için finishe gelmemiz yeterliydi, risk almadan ve otomobilimizi zorlamadan finishe geldik, bizim için çok rahat bir yarış oldu. Hedefimize ulaştığımız için çok mutluyuz. Bu Şampiyonluk bizim için bir başlangıç, çok büyük hedeflerimiz var, bizi bu yıl destekleyen ve bize inanan sponsorlarımız Sonax’a, Tissot’a ve Atv Haber’e çok teşekkür ederiz.

İSOK Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası’nda Şampiyon olan ekipler, İstanbul Otomobil Sporları Kulubü’nün daha sonra belirleyeceği bir tarihte gerçekleştirilecek olan Ödül töreninde, ödüllerine kavuşacak.

Top