You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Türkiye Ralli Şampiyonası Toprak Test Günü

Türkiye Ralli Şampiyonası Toprak Test Günü

1- Kurallar Kitabı sayfa 23’deki 2011 Ulusal Ralli Talimatı Madde 3.9’da ilan edildiği üzere, federasyonumuz tarafından 26 Temmuz 2011 Salı günü 10:00-18:00 saatleri arasında Cumhuriyet Köyü mevkinde 3,5 km lik toprak parkurda toplu test günü organize edilecektir.
2- Söz konusu testte öncelik, lisanslı ralli takımlarımıza ait olacak; ancak program dahilinde bireysel sürücülerin de test yapmasına olanak tanınacaktır.
3- Teste katılmak isteyen tüm takımlar ile pilot ve co-pilotlarımızın, en geç 25 Temmuz 2011 Pazartesi günü saat 13:00’e kadar test kayıt işlemini tamamlamış olmaları gerekmektedir.  2011 yılı için geçerli ulusal veya mahalli ralli lisansına sahip olmayan takım ve sürücüler, teste alınmayacaktır.
4- Historic rally ekiplerimiz de, bu duyuruda belirtilen şartları sağlamaları kaydıyla teste katılabilirler.
5- Testin programı, takımların önerileri de dikkate alındıktan sonra, kayıtların kapanmasının ardından belirlenecektir.
6- Katılımcı sayısında ve ekiplerin etabı geçiş sayısında herhangi bir sınırlama yoktur.
7- Test etabında, ekipler için zaman tutulacak ve bir adet çekici ile birlikte bir adet ambulans hazır bulunacaktır. Etabın yönetimi ve testin düzeni, Test Sorumlusu tarafından sağlanacaktır.
8- Servis alanı, Cumhuriyet Köyü girişindeki Galip Öztürk Çok Programlı Lisesi önündeki futbol sahasında kurulacaktır.
9- Lisanslı takımlarımız, testin ardından yapılacak olan Kocaeli Rallisi’nde ‘takım kaydı’ yapacakları sayıda ekip ile teste katılabilirler. Takımlarımızın, Kocaeli Rallisi’nde, teste katıldıkları otomobil sayısından daha az sayıda ‘takım kaydı’ yapmaları halinde; Ulusal Ralli Talimatı Madde 3.9 gereğince, eksik takım kaydı yapılan otomobil başına 500 TL para cezası uygulanacaktır.
Bu nedenle takımlarımızın, servis desteği verdiği, ancak takım kaydı altında yarıştırmayacağı ekipler için, bireysel kayıt yaptırmaları tavsiye olunur.
10- Teste katılım ücretleri;
Tüzel kişilik kaydı yapan sürücüler için 50 TL (sigorta bedeli)
Diğer sürücüler için 150 TL (sigorta bedeli dahil)
11- Teste katılacak ekiplerin, en geç 25 Temmuz 2011 Pazartesi saat 13:00’e kadar, ekteki kayıt formunu doldurmaları ve test ücretlerini formdaki banka hesabına göndermeleri gerekmektedir.

Top