You are here
Home > WORLD > WRC Academy > Kaur, Akademi’de Üçte Üç Yaptı

Kaur, Akademi’de Üçte Üç Yaptı

WRC takviminin en hızlı toprak yarışı olan Finlandiya Rallisi iki aydır ara verilen Akademi mücadelesinin geri dönüşüne de sahne oldu. Büyük mücadelenin kazananı ise yine Estonyalı genç pilot Egor Kaur oldu.

M-Sport tarafından hazırlanan birbirine eş Ford Fiesta R2’ler ve Pirelli’nin bu yarış için özel seçtiği Scorpion K4 lastikleri ile son etaba kadar mücadele içinde olan on altı ekipten sadece on ikisi finişe ulaşabilirken liderlik için Kaur ve İrlandalı Craig Breen arasında savaş yaşandı. Son etaba kadar süren kapışmada Kaur 2.6 saniye farkla podyumun en üst basamağına çıkan isim oldu.

Kaur, “Çılgın bir haftasonu idi. Özellikle son gün Craig ile her etapta birbirimizi geçmemiz eminim ki bizim kadar seyirciler içinde keyifli idi. Almanya Rallisi için hazırlıklara gelecek hafta Almanya’daki yerel bir yarışta start alıp asfalt deneyimimi arttırmayı amaçlıyorum.” dedi.

Yarışı ikinci sırada bitiren Breen ise, “Sezona iyi başlayamadık. Bu yüzden bu yarışa başlarken kazanmak zorunda olduğumuzu bilerek başladık. 16 ve 18 nci özel etaplarda Egor’un ataklarına cevap veremedik. Almanya için konsantre olup asfalttaki avantajımızı galibiyete çevirmeye çalışacağız.” dedi.

Kaur böylece 88 puanla rakiplerinde 52 puan uzakta rahat bir liderliğe ulaşırken, ekiplerin bir sonraki durağı 18-21 Ağustos tarihlerinde koşulacak olan Almanya Rallisi olacak.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top