You are here
Home > WORLD > IRC > İskoçya Rallisi Öncesi Son Gelişmeler

İskoçya Rallisi Öncesi Son Gelişmeler

2011 IRC serisinin sonuna yaklaşırken, Kıbrıs Rallisi’nden bir önceki ayak olan ve muhtemelen şampiyonluk düğümünün çözüleceği İskoçya Rallisi öncesi ekipler son hazırlıklarını sürdürüyor.

Proton Takımı bu yarış için yerel kahraman olan Alister McRae’e araçlarından birini emanet ederken, diğer Proton Satria Neo S2000’de ise İsveçli PG Andresson olacak.

İngiltere bayrağı altında yarışan ekiplerden Peugeot UK’in pilotu Guy Wilks, San Remo’da ki erken vedası ve kendi topraklarında kazanma hırsı ile çalışmalarına devam ederken, “Bu yarış sadece benim için değil takımım içinde çok önemli. Kazanmak için bütün gücümüzü ortaya koyacağız.” dedi.

Skoda cephesinde ise 2010 IRC Şampiyonu Juho Hanninen tekrar direksiyona geçerken, Skoda UK’in Norveçli pilotu Andreas Mikkelsen’in hızına dikkat çekti.

Hanninen, “Akores’de Andreas ile müthiş bir mücadele içine girmiştik. Toprak etaplarda çok hızlı ve tehlikeli bir pilot. Eminim İskoçya’da da büyük çekişme yaşayacağız.” derken takım arkadaşı ve şampiyona lideri Jan Kopecky’de maksimum puan ve şampiyonluk parolası ile parkura çıkacak.

M-Sport’da kendi evinde yarışta iki adet Ford Fiesta S2000 ile start alırken, direksiyona genç pilotlar Craig Breen ve Alastair Fisher geçecek.

İrlandalı Breen bu seneki Barum Zlin Rallisi’nde yedinci sırada finiş görerek hızını ispat etmişti.

17’si Super 2000 olmak üzere 38 aracın kayıt yaptırdığı İskoçya Rallisinde ekipler 197 kilometrelik on beş özel etabı geçecekken, Eurosport aracılığı ile dört özel etapta canlı olarak ekrana gelecek.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top