You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Neo Motorspor’un Eskişehir Çıkarması

Neo Motorspor’un Eskişehir Çıkarması

KARSAN  ve  Liqui  Moly  sponsorluğunda  yarışan  Neo Motorspor, 3 Ekibi ile zorlu Eskişehir Rallisi’nde  Finish görerek zorlu mücadeleyi 7 kupa alarak tamamladı…

Türkiye  Ralli  Şampiyonası’nın  2.Ayağı  olan  3.  Eskişehir  Rallisi  geçtiğimiz  hafta  sonu  69 otomobilin  start  alması  ile  rekor  bir  katılım  gerçekleşti.  Espark  AVM’den  start  alan  Neo Motorspor ekipleri Cumartesi geçilen 3 spesyalin ardından toplamda 42 km’lik  spesyal ile ilk günü sorunsuz geçirdiler.

Pazar günü geçilen toplamda 6 spesyalin ardından Tezcan Dalfidan-Eda Özer ikilisi Ford Fiesta ST’leri  ile  Mantotherm  3  etabı  içerisinde  güçlü  ekipleri  karşısında  otomobilini  daha  da zorlaması sonucu yaptığı hatanın ardından otomobilin sağ aksı kırılınca yarışa bu şekilde devam etmek zorunda kaldılar. Ardından 20 kim’lik Banaz3 etabını  da  tek  aksla geçmek zorunda  kalan  Tezcan  Dalfidan-Eda Özer ikilisi yarışı baştan sona lider olarak götürseler de etap içerisinde kaybettikleri zamana karşın Sınıf 8’i ancak ikinci olarak tamamlayabildiler. 2 yarışın ardından şampiyona liderliğini koruyan ekip 9-10 Haziran’da İstanbul Rallisi’nde start alacak.

İlhan Mutluay-Tolga Tezeken ikilisi ilk kez katıldıkları Eskişehir Rallisi’nde ilk kez Renault Clio Ragnotti  direksiyonunda ile ilk kez beraberce yarıştılar. Bir sürü ilklerin yaşandığı Eskişehir Rallisi’ni ise Mahalli Klasman’da Genel Klasman Birinciliği’nin yanı sıra Sınıf 8 Birinciliği’ni de kazandılar.  Otomobilleri  ile  sorunsuz  bir  yarış  çıkaran  ekip  memnuniyetlerini  katılmayı planladıkları İstanbul Rallisi ile gösterecekler.

Adil  Küçüksarı-Gürkal  Menderes  ise  ilk  gün  otomobillerinde  çıkan  yangının  ardından söndürmeyi başarsalar da ardından geçilen 2 spesyali temkinli tamamlayarak otomobillerini servis alanına götürmeyi başardılar. Servis ekiplerinin gerekli müdahaleyi yapması sonucu Pazar günü yaptıkları atak ile birkaç basamak yukarı çıkmayı başaran ekip İstanbul Rallisi için yeşil ışık yaktı.

9-10 Haziran’da İstanbul’da organize edilecek olan İstanbul Rallisi ile toprak yarışlar start almış olacak. Avrupa Ralli Şampiyonası’nın İstanbul’da koşulacak olan ayağı için antrenman niteliği taşıyan İstanbul Rallisi için Neo Motorspor ekipleri yoğun bir hazırlık süreci geçireceklerini dile getirdiler.

Top