You are here
Home > WORLD > IRC > Targa Florio IRC Takviminde

Targa Florio IRC Takviminde

IRC takvimine geçtiğimiz sezon dahil olan Macaristan ayağı Mecsek Rallisi 2012’de ekonomik sebepler ile takvimden düşünce yerine yarış arayışına giren IRC yönetimi, efsaneler arasında yer alan Palermo bölgesinde koşulan Targa Florio Rallisi’nin takvime dahil olduğunu duyurdular.

Bu hafta koşulacak Korsika Rallisi’nin ardından beşinci ayak olacak ve Ypres’ten sadece bir hafta önce koşulacak olan yarış hakkında açıklama yapan IRC Yürütme Müdürü Antonello Lodoletti, “ Bu muazzam yarışın takvimimize eklenmesinden çok mutluyuz. Macaristan ile ilgili gelişmeler yaşanınca hemen İtalyan organizatör ile görüşmelere başladık. Sonuçtan çok memnunuz. Ayrıca Ypres ile çok kısa bir süre olmasına rağmen yarış biter bitmez bütün ekipleri feribotlar ile İtalyan ana karasına taşıma konusunu da hallettik.” dedi.

Sicilya Adası’ndaki etaplarda ekipler 170 kilometrelik toplam uzunluktaki tamamı asfalt etaplarda mücadele verecekken, bu İtalya’nın üçüncü IRC ayağı olacak ve aynı zamanda İtalya Ralli Şampiyonasına da puan verecek.

Eurosport’ta 14-16 Haziran tarihlerinde yarış için canlı yayın takvimini kısa sürede duyuracağını açıkladı.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top