You are here
Home > WORLD > JWRC > JWRC’de Açılışı Tidemand Yaptı

JWRC’de Açılışı Tidemand Yaptı

Pontus Tidemand2013 JWRC Şampiyonası’nın ilk ayağı Portekiz Rallisi’nde zafere Pontus Tidemand ulaştı. İlk günün 2. etabında liderliği ele geçiren İsveçli pilot,  geri kalan etaplarda hiç hız kesmedi ve Portekiz Rallisi’ni kazandı.

Tidemand; “Çok zor ve kırıcı bir yarıştı. Yarışı kazandığımız için çok mutluyuz. Ancak mücadele bu yıl çok çetin, rakipler güçlü ve hızlı. Şimdi Acropolis’e odaklanacağız ve Portekiz’dekine yakın bir sonuç için çalışacağız.” dedi.

Pontus_TidemandYarışı, Tidemand’ın 2 dk 26 sn gerisinde, 2. sırada tamamlayan Jose Suarez de; 2 özel etapta en iyi zamanı yapsa da, son etapta lastik patlatarak 1 dk 40 sn kaybetti. Mücadeleden kopan İspanyol pilot, ikincilikle yetindi.

JWRC’de 3 yıldır yarışan Yerey Lemes de lastik kurbanı oldu. Sekizinciliğe kadar düşen Kanarya Adalı pilot, hatasız bir sürüşle üçüncülüğe kadar tırmandı ve yarışı podyumda tamamladı.

Kariyerinin 2. WRC yarışında start alan Finli Andreas Amberg, Portekiz’den 4.lükle ayrıldı. Son loop’a sadece 2 tane sıfır lastiği kalan Amberg, sadece finişe ulaşma parolasıyla yarıştı.

Murat Bostanci PortekizJWRC’deki ilk ve tek temsilcimiz Murat Bostancı da, yarışın şanssızları kervanına katıldı. Mücadeleye çok hızlı başlayan Murat Bostancı, dikkat çeken etap zamanlarına imza attı. 7. özel etapta bir duvara çarpan Bostancı, takla atarak yarışa veda etti. Murat Bostancı, kazaya kadar yarışı 4. sırada götürüyordu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XKnDh4_I210&feature=youtu.be[/youtube]

Top