BURADASINIZ
Anasayfa > TÜRKİYE > Tırmanma > Engin Apaydın Sezona Zaferle Başladı

Engin Apaydın Sezona Zaferle Başladı

Sogukpinar_tirmanma2_Engin_ApaydinÖZEL ESKİŞEHİR GÖZ MERKEZİ sponsorluğunda, 2014 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda yarışan Engin Apaydın, şampiyonanın ilk ayağı BOSSEK Soğukpınar Tırmanma’da Kategori 1’de zafere uzanan isim oldu. Apaydın, 20 Nisan Pazar günü organize edilen yarışta üç çıkışta da Kategori 1’in en iyi zamanlarına imza attı.

Üçüncü ve son çıkış öncesinde başlayan yağmur, parkuru oldukça kaygan bir hale getirerek şartları zorlaştırırken, yağmur altında kuru asfalt lastikleriyle 3.55.22 derecesi ile Genel Klasman 3.’lüğü elde eden Engin Apaydın dikkatleri üzerine çekti.

Sogukpinar_Kategori1_Engin_ApaydinSoğukpınar Tırmanma Yarışı, Bursa Uludağ’da Soğukpınar ve bağlı köyleri arasındaki 4,94 km’lik parkurda Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla gerçekleştirildi. Yarışa 5 kategori üzerinden kayıt yaptıran toplam 21 yarışmacı üç çıkış üzerinden birbirleriyle mücadele etti.

ÖZEL ESKİŞEHİR GÖZ MERKEZİ sponsorluğunda yarışan Engin Apaydın, Tırmanma Şampiyonası’ndaki mücadelesine, 17-18 Mayıs tarihlerinde İstanbul Bozhane’de organize edilecek olan İsok Bozhane Tırmanma Yarışı ile devam edecek.

Top