You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > Engin Apaydın İzmir’de Zafere Uzandı

Engin Apaydın İzmir’de Zafere Uzandı

K1-EnginApaydin2015 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda sezonun üçüncü yarışı, 30-31 Mayıs tarihlerinde Ege Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından düzenlendi. İzmir Kemalpaşa’da yer alan Spil Dağı Yolu üzerindeki 6.51 kilometrelik asfalt parkurda 2 çıkış üzerinden koşulan yarışta Bursa, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya illerinden 22 sporcu, toplam 4 ayrı kategoride Bursa, Ankara, İstanbul, mücadele etti.

Geçtiğimiz İstanbul Tırmanma Yarışı’nda şanzımanda yaşadığı mekanik problem ile yarışı tamamlayaman Apaydın, Ülkü Motorsport adına Kemalpaşa Tırmanma’da, şampiyona iddiasını koruyabilmek adına podyumun en üst basamağını hedefleyerek direksiyon başına geçti.

Geçen yılın tırmanma şampiyonu Engin Apaydın, 22 Mayıs Pazar günü organize edilen yarışta iki çıkışta da Kategori 1’in en iyi zamanlarına imza atarak, Ülkü Motorsport adına yarıştığı yarışta takımına ve hanesine değerli puanlar kazandırdı.

engin_apaydin_izmir_tirmanmaApaydın yarışın ardından, “Spil dağına taşınan 6.5 kilometrelik yeni parkur, süratli karakteri ve bir çok karakteri içinde barındıran yapısı ile pilotaj faktörünü ön plana çıkartan, yer yer riskli noktalarıyla ezberi zor bir tarza sahipti ve bizim için kırılma noktası olacak olan İzmir Tırmanma’dan mutlak bir birincilik ile dönmek zorundaydık. Şampiyona mücadelemizin sürekliliği ve takımlar şampiyonasına kazandıracağımız puanların gerekliliği açısından İzmir’de kategorimizde birincilik hedefiyle start aldık. İyi çalışarak gittiğimiz yarışı, otomobilimizin de sorunsuz performansı ile hedeflediğimiz başarı ile tamamladığımız için mutluyum. Emeği geçen ve yanımızda olan herkese de çok teşekkür ederiz.” açıklamasını yaptı.

Yarış aracılığı ile Otizm hakkında bir farkındalık haraketi olan Global Gen faaliyetine de dikkat çeken Engin Apaydın; engelli arkadaşlarımızı yetenekleriyle, en özel yönleriyle tanıtmak isteyen proje kapsamında, Global Gen eğitmenleri ile tırmanma yarışını izlemeye gelen otistik arkadaşlarımıza yarışın işleyişi ve yarış otomobilleri hakkında bilgiler vererek, yarış akışının heyecanını kendileri ile paylaştı.

Bu projeye gönüllü olarak desteğini sürdürecek olan Apaydın, 21 – 22 Haziran tarihlerinde düzenlenecek sezonunun dördüncü randevusu Antalya Tırmanma Yarışında’da, Global Gen adına otizm için “Engelleri Birlikte Aşalım” diyecek.

Top