You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Simin Hacettepeliler’le Buluştu

Simin Hacettepeliler’le Buluştu

USTA RALLİCİ SİMİN BIÇAKCIOĞLU HACETTEPELİ GENÇLERLE BULUŞTU

simin-hacettepeTürkiye Ralli Şampiyonası’nda 4’üncü kez üst üste birincilik kazanan Simin Bıçakcıoğlu, ilham veren başarı hikayesini paylaşmaya devam ediyor. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Bıçakcıoğlu zorlu etaplar ve rakiplere rağmen birincilik kürsüsüne üst üste 4’üncü kez çıkış hikayesini anlattı ve otomobil sporlarına ilgisi olan gençlere tavsiyelerde bulundu.

Zorlu rakiplere ve yol koşullarına rağmen kazandığı yarış ve birinciliklerle adından son dönemlerde sıkça söz ettiren Simin Bıçakcıoğlu, 3 Aralık’ta Hacettepe Üniversitesi öğrencileriyle buluştu. Bıçakcıoğlu, otomobil sporları tecrübelerinin yanı sıra girişimcilik ve başarı hikayesini öğrencilerle paylaştı.

Üniversite öğrencilerinin otomobil sporları hakkındaki sorularının yanı sıra özel hayatına dair soruları da yanıtlayan Simin Bıçakcıoğlu, kişisel başarı hikayeleriyle birlikte pistlerde ve iş hayatında yaşadığı zorlukları da anlattı. Hacetepe Ünivesitesi öğrencileriyle tecrübelerini paylaşmaktan mutlu olduğunu, gençlerin heyecanı ve soruları karşısında geleceğe daha umutlu baktığını belirten Bıçakcıoğlu; “Üniversite yıllarım hayatımdaki en keyifli zamanlardı. Olabildiğince özgürsünüz, her gün yeni şeyler öğreniyorsunuz ve karşınıza çıkabilecek fırsatlar sizi bekliyor. Üniversite sonrası ise sizi bekleyen zorlu bir çalışma hayatının bilincinde olmanız da gerekiyor. Bu uzun maratonda gençlerin motivasyonunu hiç bir zaman kaybetmemeleri gerekiyor. Yarışlarda benim için saniyelerin değeri ne kadar önemliyse gençler için de iş hayatı koşturmacasında zaman yönetiminin önemi yadsınamaz. Aranızda belki bazı arkadaşlar kendi işlerini kurarak girişim hikayesini yazacaklar. Ralph Waldo Emerson’nun çok sevdiğim bir sözü var; yol sizi nereye götürüyorsa oraya gitmeyin, yol olmayan yerden gidin ki iz bırakın…” dedi.

Simin Bıçakcıoğlu hakkında

21 Kasım 1989 doğumlu olan Simin Bıçakcıoğlu, Koç Üniversitesi İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden başarı ile mezun oldu. Bugüne kadar okçuluk, binicilik ve voleybol gibi birçok spor dalı ile ilgilenen Bıçakcıoğlu, otomobil sporları kariyerine 18 yaşında Safari Motorsports’tan aldığı eğitim ile başladı ve 2008-2009 sezonlarında pist yarışlarına katıldı. 2010 sezonunda rallikros ve tırmanma yarışlarına katılarak tecrübesini arttıran Simin Bıçakcıoğlu, 2011 sezonunda Neo Motorspor adına Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yarıştı. 2012 sezonunda Pegasus Racing adına Afşin Baydar co-pilotluğunda Fiat Punto S1600 ile yarışan başarılı pilot, Türkiye Ralli Kadın Pilotlar ve Sınıf 5 birinciliklerini ilan etti… Türkiye’deki eğitim programları haricinde İtalya’da Vittorio Caneva Rally School, Norveç’te John Haugland Winter Rally School’a giden Bıçakcıoğlu, 2012, 2013, 2014 ve 2015 sezonlarında da Neo Motorspor adına yarışarak 4 kez üst üste Kadın Pilotlar Birinciliği’ni elde etti. Simin Bıçakcıoğlu 2016 sezonunda Türkiye Şampiyonası haricinde, Avrupa Ralli Şampiyonası’nın bazı yarışlarına katılmayı hedefliyor. Türkiye Kadın Girişimciler Derneği(KAGİDER) üyeliği de bulunan Simin Bıçakcıoğlu aktif yarış kariyerinin haricinde kurduğu lojistik firmasında halen üst düzey yöneticilik görevine devam etmektedir.

Top