You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Simin Bursalı İş Kadınlarına İlham Verdi

Simin Bursalı İş Kadınlarına İlham Verdi

USTA RALLİCİ SİMİN BIÇAKCIOĞLU BURSALI İŞ KADINLARI İLE BULUŞTU

simin-bursa-02Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 4’üncü kez üst üste birincilik kazanan Simin Bıçakcıoğlu, ilham veren başarı hikayesini paylaşmaya devam ediyor. Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD)’nde iş kadınlarıyla bir araya gelen Bıçakcıoğlu zorlu etaplar ve rakiplere rağmen birincilik kürsüsüne üst üste 4’üncü kez çıkış hikayesini anlattı.

Zorlu rakiplere ve yol koşullarına rağmen kazandığı yarış ve birinciliklerle adından son dönemlerde sıkça söz ettiren Simin Bıçakcıoğlu, Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD)’nin düzenlediği “Zirveden Gelen Topuk Sesleri” toplantısında Bursalı iş kadınlarıya buluştu. 8 Aralık’ta Sheraton Bursa Hotel’de gerçekleştirilen toplantıda Bıçakcıoğlu, otomobilsporları tecrübelerini ve kadın girişimciliği üzerine gerçekleştireceği projeleri ile başarının yol haritasını paylaştı.

simin-bursa-01Bursa’nın önde gelen iş kadınlarının otomobilsporları hakkındaki sorularının yanı sıra özel hayatına dair soruları da yanıtlayan Simin Bıçakcıoğlu, kişisel başarı hikayeleriyle birlikte pistlerde ve iş hayatında yaşadığı zorlukları da anlattı. İş hayatının başarılı isimleriyle tecrübelerini paylaşmaktan mutlu olduğunu belirten Bıçakcıoğlu; “Pist ya da çalışma hayatında kadınlar olarak benzer zorluklar yaşıyoruz. Güçlü rakipler, zorlu şartlar her an karşımıza çıkıyor. Bundan dolayı her alanda rakiplerimize göre daha üstün olmak zorundayız. Bu bir dezavantaj gibi gözükse de avantaja çevirmek bizim elimizde. Yaşadığımız her zorluk ve tecrübe biz kadınları bir adım ileri taşıyor. Baktığımızda hayatın her alanında bir yarıştayız. Yarışta da önemli olan; kazanmak, kaybetmek, birinci ya da sonuncu olmak değil, ne kadar çalıştığımız, çaba gösterdiğimizdir. Başarı bu çabanın sonunda mutlaka er ya da geç gelecektir. İş hayatı ve ralli pilotluğunun bir çok ortak özelliği var. Ben başarı üçgeni diyorum bu benzerliğe, aslında hedefe ulaşmanın bir yol haritası; “disiplin”, “motivasyon” ve “zaman yönetimi”. Burada iş hayatının zorluklarıyla savaşan iş kadınlarıyla bir araya gelerek karşılıklı tecrübelerimizi paylaşmaktan son derece mutluyum. Aktif yarış kariyerimin dışında ben de bir iş kadınıyım ve kendi kurduğum lojistik firmasında üst düzey yöneticiliğim devam ediyor. Buradaki arkadaşlarımın tecrübelerini dinlemekten de son derece mutlu oldum. Kadınlar olarak birbirimizden öğreneceğimiz çok fazla şey olduğuna inanıyorum.” dedi.

Top