You are here
Home > MOTORSPORT > İzmir Park Altınordu’yu Ağırlandı

İzmir Park Altınordu’yu Ağırlandı

izmirparkİzmir’in köklü futbol takımlarından olan Altınordu Futbol Eğitim Kulübü’nün her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği sosyal etkinliklerin bu ayki durağı, İzmir Park Ülkü Yarış Pisti oldu.

Birbirinden farklı spor faaliyetlerinin bir arada bulunduğu İzmir Park Ülkü Yarış Pisti’nde dopdolu bir gün geçiren Altınordulu gençler, karting yarışları, masa tenisi, bilardo, sanal oyunlar, paintball gibi birçok aktivitenin bir arada bulunduğu böyle bir spor kompleksine ilk kez geldiklerini, bundan sonraki süreçte de sık sık gelmek istediklerini söylediler.

Altınordu’yu ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren ev sahibi Ümit Ülkü “Altınordu, İzmir’in çok önemli bir değeri, sadece futbolcu yetiştirmekle kalmıyor aynı zamanda ideal birey yetiştirmede de önemli bir misyon üstleniyor. Bizler spora katkı sağlamak söz konusu olduğunda her zaman üzerimize düşen görevi yerine getirmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Birçok spor dalıyla işbirliği içerisinde yapacağımız projelerin olduğuna inanıyorum. Bugün burada 60 gencimizi ağırladık. Bir gün boyunca burada birçok sportif aktiviteye katıldılar bizler de onların yaşadıkları bu heyecana ortak olduk. Bütün gayretimiz gençlerimizin otomobil sporlarını yakından tanıması, kendilerindeki cevheri keşfetmesi ve içlerinden ülkemizin gurur kaynağı sporcuların yetişebilmesi içindir.” dedi.

Yarış pistine ilk kez geldiğini söyleyen Altınordu takım kaptanı Hakan Kayalar ise, tıpkı futbol gibi otomobil sporlarının da iyi bir disiplin ve tam bir konsantre ile icra edildiğini, gençlerin bu davranışları küçük yaşlardan itibaren edinmelerinin çok önemli olduğunu belirtti.

Organizasyon, Altınordu adına ev sahibi Ümit Ülkü’ye forma hediye edilmesi ve yarışlarda ilk üçe giren gençlere kupa töreni ile sona erdi.

Top