You are here
Home > WORLD > WRC > Toyota WRC’de Vites Yükseltti

Toyota WRC’de Vites Yükseltti

toyota-yaris-wrcDünya Ralli Şampiyonası’na geri dönme kararının ardından Yaris WRC’nin gelişimine başlayan Toyota Motorsport, Tommi Makinen’in takımın başına getirilmesiyle çalışmalarına hız verdi.

Daha önceleri kendi bünyesinde testler yaparak otomobilin gelişimi üzerinde çalışan Toyota mühendisleri Yaris WRC’yi bu zamana kadar; Sebastian Lindholm, Stéphane Sarrazin, Stephane Lefebvre, Kevin Abbring, Pontus Tidemand, Eric Camilli, Teemu Suninen gibi hem genç hem de tecrübeli isimlere test ettirerek farklı tecrübelerden faydalanmaya çalıştı.

Tommi Makinen’in takımın başına gelmesiyle Tommi Makinen Racing bünyesine dahil olan Toyota Ralli Takımı, kısa süre içerisinde Yaris WRC’nin gelişimine hız verdi.

Test pilotu olarak Mikko Hirvonen’e görev veren Tommi Makinen, Hirvonen’in ardından bir başka Finli yıldız Juho Hanninen’i takıma dahil etti.

IRC, ERC ve SWRC şampiyonlukları bulunan Juho Hanninen de, tecrübelerini Yaris WRC’nin gelişimi için ortaya koyacak.

Gelişimi süren Yaris WRC’nin pilotlarının kim olacağıysa şimdiden merak ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Kris Meeke ile bir görüşme yapan Tommi Makinen, bu konuda resmi bir açıklama yapmaktan kaçınsa da, Citroen Sport ile 3 yıllık yeni sözleşme imzalayan Kris Meeke’in Toyota pilotu olmayacağı kesinleşmiş oldu.

Toyota’nın en erken 2016’nın 2. yarısında resmi pilotlarına karar vermesi bekleniyor.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FSEnDpSd144[/youtube]

Top