You are here
Home > MOTORSPORT > KARABÜK’TE KAZANAN TELEFERİK OFFROAD OLDU

KARABÜK’TE KAZANAN TELEFERİK OFFROAD OLDU

2018 Türkiye Trial Şampiyonası ikinci yarışı kısa adı KARDOFF olan Karabük Offroad Kulübü tarafından 14-15 Temmuz tarihlerinde Karabük’ün Safranbolu ilçesinde organize edildi.

2 araç ve 4 sporcudan oluşan takımların zorlu doğa şartlarına karşı mücadele ettikleri yarış, her iki gün de büyük bir seyirci kitlesi önünde nefes kesen mücadelelere sahne oldu.

Şencan Özkurt-Selim Avcı ve Ahmet Kurt-Fuat Sarper’den oluşan Teleferik Offroad Team birinciliği ile sonuçlandı.  Adnan Ofluoğlu- Şenol Coşkun ve Oğuz Kaan Öztürk-Atilla Çakır’dan oluşan Osmanlı AVC takımı ikinciliği elde ederken Umut Uyar-Gökhan Yalçın ve Muftun Uçar-Raşit Mahmutoğlu’ndan oluşan Diriliş Beta Grup takımı da üçüncülüğün sahibi oldu. Dereceye giren sporcular ödüllerini Karabük Vali Yardımcısı İsmail Bayata ve KARDOFF Başkanı Ahmet Demir ve yarıştaki üst düzey görevlilerden aldılar.

Türkiye Trial Şampiyonası’na 11-12 Ağustos tarihlerinde kısa adı BASK olan Bursa Alternatif Sporlar Kulübü Derneği tarafından Bursa’da düzenlenecek 3.ayak yarışı ile devam edilecek.

Top