You are here
Home > MOTORSPORT > BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT BELÇİKA’DAN DEĞERLİ PUANLARLA DÖNDÜ

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT BELÇİKA’DAN DEĞERLİ PUANLARLA DÖNDÜ

Takımın genç sporcuları Yağız Gedik ve Ali Türkkan ilk kez yarıştıkları pistte başarılı bir performans sergilediler.

GT4 European Series’in 4. ayak yarışları 20-22 Temmuz tarihlerinde, Belçika’nın dünyaca ünlü ve sevilen Spa Francorchamps Pisti’nde gerçekleşti.

Blancpain, İngiltere Formula 3 ve GT şampiyonaları, Ginetta Kupası gibi organizasyonlarla paralel gerçekleşen yarışlar, kalabalık bir seyirci kitlesi önünde
yapıldı.

Türkiye’yi ve Borusan Otomotiv Motorsport’u temsilen şampiyonaya katılan genç sporcular Yağız Gedik ve Ali Türkkan, ‘Dünyanın En Güzel Yarış Pisti’ ünvanına sahip olan Spa Francorchamps’da ilk kez yarıştılar.

Cuma günü yapılan test turları ile piste çıkan ekip, Cumartesi günü yapılan sıralama turları ve Pazar günü gerçekleşen 2 yarış ile yoğun bir yarış programını tamamlamış oldu.

Ali Türkkan ve Yağız Gedik sıralama turlarında elde ettikleri 2:35.324 ve 2:35.345’lik dereceleri ile, katılan 50 otomobil arasında ilk yarışta 20., ikinci yarışta 29. sıradan start almaya hak kazandılar.

Pazar sabahı gerçekleşen ilk yarışta start alan Ali Türkkan tempolu bir yarış sergiledi ve pit stopta otomobili devralan Yağız Gedik’in de bu tempoyu devam ettirmesi ile takım ilk yarışı 16. olarak bitirmeyi başardı.

İkinci yarışta startta Yağız direksiyondaydı. Bu yarışta da yüksek bir performans sergileyen Borusan Otomotiv Motorsport pilotları önlerindeki güçlü rakiplerini geçerek yükselmeyi başardılar ve pit stopta direksiyonu Yağız’dan devralan Ali ile finişe 14. sırada ulaşarak önemli puanlar elde etmiş oldular.

Borusan Otomotiv Motorsport’un yetenekli genç sporcuları Avrupa’nın en zorlu yarışlarından biri olarak kabul edilen GT4 European Series’te her yarış performanslarını ve deneyimlerini arttırarak hedeflerine adım adım yaklaşmaya devam ediyorlar.

Yarış sonrasında takım sorumlusu İbrahim Okyay, ‘Borusan Otomotiv Motorsport olarak, Shell’in kullanıcılara en iyi performansı sunmak amacıyla Dynaflex Teknolojisi ie ürettiği Shell V-Power yakıtlarını ve Shell Pureplus Teknolojisi ile doğal gazdan üretilen Shell Helix Ultra motor yağlarını tercih ediyoruz.’ dedi.

Top