You are here
Home > MOTORSPORT > GALİP ATAR KÖRFEZ’DE MAVİ BAYRAKLARA TAKILDI

GALİP ATAR KÖRFEZ’DE MAVİ BAYRAKLARA TAKILDI

İzmirli milli sporcu Galip Atar, Türkiye Pist Şampiyonası’nın İzmit Körfez Pisti’nde gerçekleşen 3. ayağında her iki yarışı da 2. olarak tamamladı. Şanssız geçen hafta sonunda Atar, şampiyonluk mücadelesi için önemli puanlar elde etti.

Türkiye Pist Şampiyonası’nın 3. ayağı Cumartesi günkü sıralama turları ile başladı. Maxi grupta yer alan Galip Atar, sıralama turlarında 0,2 saniye farkla en hızlı ikinci zamana imza attı. Tampon tampona mücadele ile başlayan ilk yarışta birçok kez rakiplerine tur bindiren Atar, Körfez Pisti’nin ünlü dar şiganlarındaki geçişler esnasında liderlik mücadelesi için zaman kaybederek ikinci sırada finiş gördü.

Günün ikinci yarışında ise tecrübeli sporcu birçok aksiliği bir arada yaşadı. Yarışın genelinde pistin yaklaşık yarısında sarı bayrak uygulaması olması, ön sıralardaki mücadeleyi etkiledi. Tur başına 10 saniye daha hızlı olduğu bir rakibine mavi bayrak altında tur bindirdiği pozisyon nedeniyle Galip Atar’a pitten geçme cezası uygulandı. Atar, yarış liderliği için mücadele ettiği sırada pite girmek zorunda kalarak büyük zaman kaybetti. Yarışın en hızlı tur zamanlarını yapan Galip Atar, açılan farkı her geçen tur kapatsa da 20 turluk sprint yarış liderliğe yükselmesi için yeterli olmadı ve yarışı ikinci sırada tamamladı. Tur bindirmeler esnasında mavi bayrak gösterilen rakiplerinin kuralların aksine tehlikeli bir sürüş sergilemelerine rağmen Atar, her iki yarışta da podyumun ikinci basamağında yer aldı. Yaşanan aksiliklerin sonucu doğrudan etkilediği hafta sonunda, tecrübeli sporcu şampiyonluk mücadelesi için önemli puanlar kazandı.

[youtube]https://youtu.be/lSp-N3o33GE[/youtube]

Top