You are here
Home > MOTORSPORT > MAX VERSTAPPEN ÜST ÜSTE İKİNCİ ZAFERİNİ STEIERMARK GRAND PRIX’INDE KAZANDI

MAX VERSTAPPEN ÜST ÜSTE İKİNCİ ZAFERİNİ STEIERMARK GRAND PRIX’INDE KAZANDI

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın sekizinci yarışı Steiermark Grand Prix’sini Red Bull Racing Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen kazandı. Bu sezonki dördüncü zaferini kendi evinde Red Bull Pisti’nde kazanan Max Verstappen, pilotlar sıralamasındaki puan farkını açarak şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun sekizinci yarışı olan Steiermark Grand Prix’i Avusturya’nın Spielberg kentindeki Red Bull Pisti’nde gerçekleşti. Red Bull Racing Honda takımının pilotu Max Verstappen bu sezonki dördüncü zaferini kendi evinde Red Bull Pisti’nde kazandı. Yarış boyunca süren mücadelelerin sonucunda; diğer Red Bull Racing Honda pilotu Meksikalı Sergio Perez 4’üncü sırada yer alırken; Scuderia Alpha Tauri Honda takımının Japon pilotu Yuki Tsunoda ise 10’uncu sırada yarışı tamamladı.

Sezonun sekizinci yarışı 4 bin 318 metrelik Red Bull Pisti’nde 71 tur üzerinden gerçekleştirildi. Bu sezonun en güçlü şampiyon adaylarından Red Bull Racing Honda takımının pilotu Max Verstappen, kazandığı birincilik ile pilotlar sıralamasındaki puan farkını açarak şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Pilotlar sıralamasında puanını 156’ya yükselten Max Verstappen, şampiyonada pilotlar sıralamasındaki birinciliğini farkı açarak korumaya devam etti.

Top