You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Hitit Rallisi Hazırlıkları Devam Ediyor

Hitit Rallisi Hazırlıkları Devam Ediyor

38. Hitit Rallisi ertelendiği tarihte olması düşünülen hava muhalefeti nedeniyle bir seneliğine Antalya’ya taşındı. Antalya ve Kemer yerel yönetimlerinin tam destek olduğu yarışta, birçok şampiyon pilotun iddialı araçlarla start alacağı konuşuluyor.

Yeşil Bursa Rallisi’den sonra şampiyonun belirlenmesiyle güçlü araçların katılımında düşüş bekleniyordu fakat ilk haber Pegasus Racing tarafından desteklenen 3 kez Avrupa Şampiyonu olmuş Luca Rosetti’den geldi ve İtalyan pilotun yarışa Fiat Abarth Grande Punto Super2000 ile gireceği açıklandı.

Bonus Parkur Racing’te de defalarca kez Türkiye Şampiyonluğu ve Balkan Şampiyonu olmuş Ercan Kazaz ve Burak Çukurova Skoda Fabia Super2000’leriyle girecekleri konuşuluyor.

Diğer taraftan ise Team 47’nin Peugeot 207 Super2000’lerle şampiyon pilot Volkan Işık ve geçtiğimiz iki senenin otokros şampiyonu Halim Ateş ile start alacağı ise gelen haberler arasında.

Yeşil Bursa’da belli olan Türkiye Şampiyonluğu’nun ardından hala belli olmamış olan sınıf birincilikleri için ise kıyasıya rekabet bizleri bekliyor Hitit Rallisi’nde. Türkiye Pist Şampiyonası’nda yarışan bazı pilotlarında ANOK’un düzenlediği 38. Hitit Rallisi’nde start almayı düşündüğü söylentiler arasında.

Açılacak olan mahalli klasmanda ise WRC etaplarında ve Türkiye’nin en iyi özel seyirci etabı parkuru olarak belirtilen çift kalkışlı Antalya SSS’te yarışmak isteyen pilotların sayısının azımsanmayacak ölçüde olduğu belirtiliyor. Özellikle Ankara, Antalya, Eskişehir, İzmir ve İstanbul’dan mahalli klasman için iddialı pilotların yarışması bekleniyor.

Yeşil Bursa Rallisi’nden sonra Türkiye Ralli Şampiyonluğu ünvanını garantileyen Yağız Avcı’nın Hitit Rallisi’ne girmeyeceği gelen haberler arasında. Fakat bizi yurtdışında başarıyla temsil etmiş ve dereceler getirmiş Volkan Işık ve Ercan Kazaz gibi pilotların son senelerde IRC serisinde kıran kırana mücadelelerini izlediğimiz iki marka ile yarışa katılacak olması ayrıca geçtiğimiz haftasonu 3. kez Avrupa Ralli Şampiyonluğu’nu ilan etmiş Luca Rosetti’nin genel klasman mücadelesine dahil olması, önümüzdeki sene ERC planları bilinen Yağız Avcı için kaçırılmayacak bir kompetisyon şansı olabilir.

Bir diğer dedikoduysa; Burcu Çetinkaya’nın 38. Hitit Rallisi’ne Parkur Racing adına katılması. Bu haftasonu Güney Kıbrıs Rallisi’nde yarışa hazırlanan Çetinkaya’nın Hitit Rallisi’nde start alma isteğinin olduğu dile getiriliyor.

Seneler sonra şampiyon pilotların ANOK’un düzenlediği 38. Hitit Rallisi’nde start alarak WRC etaplarında yarışacak olması, Türk otomobil severler içinde kaçınılmaz bir seyir ziyafeti sunacak gibi gözüküyor.

Top