You are here
Home > WORLD > WRC > VW Polo R WRC Testlere Başladı

VW Polo R WRC Testlere Başladı

Frankfurt Motor Show’da dikkat çekici bir lansman ile tanıtılan VW Polo R WRC ilk kez basına açık testte görücüye çıktı.

Almanya Rallisi’ne de ev sahipliği yapan Veldenz’in şarap bağlarındaki yollarda yapılan testlerde direksiyona, “El Matador” lakaplı kurt pilot Carlos Sainz ve Volkswagen Geliştirmeden Sorumlu Şef Dr. Ulrich Hackenberg geçti.

Testte takım patronu Kris Nissen de ekibinin başında hazır bulundu.

Dr.Hackenberg basına yaptığı açıklamada, “İlk testin hepimiz için çok büyük önemi var. Bugüne kadar süren yoğun çalışmalarımızın ilk meyvesini almaya başlıyoruz. Bugünkü test tamamen basına odaklı. Yarından itibaren asıl test programımıza başlayacağız. Bundan önceki testlerimizde “0” olarak adlandırdığımız Skoda Fabia Super2000 üstünde temel yapı ve veri toplama üstüne yoğunlaşmıştık. Şu an testte kullandığımız “test destek 1” ile çalışmalarımızı bir adım öteye taşıdık.” dedi.

Takım patronu Kris Nissen, “Bu ilk aracımız bundan sonraki motor, transmisyon, şasi parçalarını geliştirmek adına kullanılacak. Bulguları 2012’de asfalt, toprak ve buz üstünde ciddi bir hazırlık sezonu geçireceğimiz VW Polo R WRC’nin son hali için değerlendireceğiz.” dedi.

Basının aracın performansı hakkındaki sorularına ise, “Şubat ayından önce performans testlerine başlamayacağız. Sorularınıza ancak bu zamandan sonra cevap verebilirim.” dedi.

Testin ilk günün Volkswagen CEO’su Dieter Depping’de katılarak Carlos Sainz ile birlikte kısa bir sürüş yaptı.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wZtZExauRgs&sns=fb[/youtube]

Top