You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Yiğit Akü, Zafer İçin Antalya’ya Gidiyor

Yiğit Akü, Zafer İçin Antalya’ya Gidiyor

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son ayağı olan 38. Hitit Rallisi 19 – 20 Kasım 2011 tarihlerinde Antalya Kemer’de organize edilecek. Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen yarış, Türkiye’nin en eski rallisi olma özelliğini taşıyor. 38 yıldır toprak zemine sahip olan ralli, bu yıl da Antalya Kemer bölgesinde Dünya Ralli Şampiyonası’na ev sahipliği yapan eşsiz parkurda koşulacak.

Hitit Rallisi’nde, Yiğit Akü’nün ana sponsorluğunda, SolarGard, Yokohama, TurAssist, Ağaoğlu, Birlas Motorsport ve Demir Bükey Akademi’nin co-sponsorluğunda mücadele edecek olan Alptekin Işıkalp – Erhan Arıkan ikilisi, Citroen C2 ile Sınıf 6’da bu kez zafer parolasıyla start alacak.

Tecrübeli pilot Alptekin Işıkalp, bu kez sporun son dönemde yetiştirdiği en iyi co-pilotlardan biri olan Erhan Arıkan ile yarışacak.

Yarış öncesi son durumu değerlendiren Alptekin Işıkalp; “Bu yarış 2012 sezonu öncesi bir test mahiyetinde olsa da, artık alıştığımız otomobilimizde tam gaz gideceğimiz bir yarış olacak. Kürsünün ilk basamağında olmak için tüm tecrübemizi konuşturacağız. Yeni co-pilotumla beraber çifte kupayla İstanbul’a dönmek istiyoruz. Hem Sınıf 6’da hem de İkiÇeker kategorisinde mutlak zafer parolasıyla, elimizden gelen her şeyi yapacağız.” dedi.

Geçtiğimiz yıllarda Dünya Ralli Şampiyonası ayağı olan Rally Of Turkey – Türkiye Rallisi’nin etaplarından organize edilecek olan Hitit Rallisi’yle ilgili geniş bilgiye, yarışı organize eden Ankara Otomobil Sporları Kulübü ANOK resmi web sitesi www.anok.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Top