You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Kemer Belediye Başkanı Co-Pilot Koltuğunda

Kemer Belediye Başkanı Co-Pilot Koltuğunda

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7. ayak yarışı ve Ankara Otomobil Sporları Kulübü’nün düzenlediği 38. Hitit Yarışı, 19 ve 20 Kasım tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleştirilecek.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7. ayak yarışı ve 38. Hitit Yarışı’nın tanıtımı için, pilot Volkan Işık ile Beygit Yaylası’ndaki parkura çıktı.

Volkan Işık’ın kullandığı otomobile binen ve Işık’a yardımcı pilotluk yapan Gül, parkurda ralli yapmanın heyecanını yaşadı.

Volkan Işık’a rallinin tanıtımına verdiği destek için teşekkür plaketi veren Mustafa Gül, yarışlara başarılı bir şekilde ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın Kemer’de yeniden düzenlenmesi için çaba gösterdiklerini ifade eden Gül, ”Şampiyona’nın 7. ayak yarışı ve 38. Hitit Yarışı Kemer’in tanıtımı için büyük bir fırsat. Bu fırsatı iyi değerlendirmek istiyoruz” dedi.

Kemer Belediyesi olarak Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ile her zaman yakın ilişkiler kurduklarını kaydeden Gül, hedeflerinin Dünya Ralli Şampiyonası’nı yeniden Kemer’e getirmek olduğunu kaydetti.

Yarışlar öncesinde belediye hizmet araçlarının parkur düzenlemesi yaptığını söyleyen Gül, Sögütcuması ve Göynük parkurlarındaki yollarının bakımının bittiğini vurguladı.

Gül, seyirci etaplarına Kemerlileri çekmek için vatandaşlara ulaşım hizmeti de sağlayacaklarını bildirdi.

Hitit Rallisi’nde yarışacak pilotlardan Volkan Işık ise Dünya Ralli Şampiyonası’nın yeniden Kemer’e getirilmesi için herkesin el ele verip çalışması gerektiğini kaydetti.

Kemerlilerin ralliye büyük ilgi gösterdiğine inandığını dile getiren Işık, Kemer’den yerel sporcuların çıkması gerektiğini ifade etti.

Top