You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Sezon Finali Antalya’da

Sezon Finali Antalya’da

Son iki yılın Türkiye Ralli Takımlar Birincisi Bonus Parkur Racing, 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nı bu hafta sonu Hitit Rallisi ile noktalıyor. Birisi historic toplam 5 ekiple mücadele edecek olan takım, farklı kategorilerde podyum hedefliyor…

Kısa adı ANOK olan Ankara Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen 38.Hitit Rallisi bu hafta sonu gerçekleştiriliyor. 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası 7. ve son ayağı olan organizasyon, toplam 424 km. uzunluğundaki Antalya Kemer’de yer alan toprak zeminli parkurda koşulacak.

2009 ve 2010 sezonlarını Türkiye Ralli Takımlar Birincisi olarak tamamlayan Bonus Parkur Racing de bu yarışa 5 ekiple katılıyor. Skoda Yüce Auto destekli Burak Çukurova-Ünal Tezel, Skoda Fabia S2000 ile Ege ve Bursa’da elde ettikleri birinciliklerin ardından, güçlü rakiplerine karşı başarılı bir sonuç ile sezonu tamamlamayı hedefliyor.

Türkiye Tanıtım Fonu, Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilatı, Goldenbay Turizm, Ansell, Red Bull, Sonax, Atlasjet, Yokohoma, Dexter ve Teknotel sponsorluğunda ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil eden Burcu Çetinkaya, bu kez Özden Yılmaz ile ve Skoda Fabia S2000 direksiyonunda bir süre uzak kaldığı ülkemiz parkurlarına dönüş yapıyor. Bonus Parkur Racing adına start alacak olan Çetinkaya-Yılmaz ikilisi Bayan Pilotlar klasmanı birinciliğinin yanı sıra genel klasmanda üst sıralarda yer almayı arzuluyor.

Sezonun bitimine 2 yarış kala Türkiye Ralli Sınıf 3 Birinciliği’ni garantileyen takımın tecrübeli şampiyon pilotu Ercan Kazaz, bu yarışa Emire Cantürk’ün co-pilotluğunda Mitsubishi Lancer Evo X ile katılıyor. Sınıf 3’de iddialı olan ikili aynı zamanda genel klasmanda da üst sıraları zorlamayı planlıyor.

Bonus Parkur Racing´in bayan ekibi Burcu Burkut Erenkul-Ceren Ergun da Sonax, A Haber, İstanbul Aydın Üniversitesi, Musluoğlu Otomotiv ve Maxim Resort Hotel desteğinde gençler klasmanında ilk sırada yer alma hedefi ile direksiyon başına geçiyor. Burcu Burkut Erenkul bu yarış öncesinde Türkiye Ralli Şampiyonası Bayan Pilotlar ve Genç Pilotlar klasmanlarında ikinci, Ceren Ergun ise Genç Co-Pilotlar Birinciliği’nde ilk sırada yer alıyor.

Türkiye’de historic rally kategorisinin gelişmesi için spora yeni otomobiller ve pilotlar kazandırmayı misyon edinen Parkur Historic’i ise, 19 yıl aranın ardından bu sezon yeniden direksiyon başına geçen Ankaralı ekip Yağmur Yaşar Bostancı-Berk Kocaman 1976 model Ford Escort MKII ile temsil etmeye hazırlanıyor.

Not: Takım ve pilotlar hakkında detaylı bilgi ve görsellere www.ParkurRacing.net sitesinden ulaşabilirsiniz.

Top