You are here
Home > NATIONAL > 2011 Monza Rally Show’da Bir Türk

2011 Monza Rally Show’da Bir Türk

Bu yıl 9. kez düzenlenecek olan Monza Rally Show’da bir Türk co-pilot ilk kez start almanının heyecanını yaşıyor.

Cem Acar’ın patronu olduğu Pegasus Racing‘in sponsorlarından biri olan MOBILTRUST ve TCHEALTH şirketlerinin sahibi olan Sezgin Hacıömeroğlu, Luca Rossetti’nin co-pilotu olarak 9. Monza Rally Show’da yarışacak.

Sezgin Hacıömeroğlu aynı zamanda, Monza Rally Show’da yarışacak ilk Türk olacak.

Daha önce ERC Bulgaristan Rallisi ve en son AMK Otokrosu ile Hitit Rallisi’nde yine Luca Rossetti – Metteo Chiarcossi ikilisinin sponsoru olan Sezgin Hacıömeroğlu, bu kez Metteo Chiarcossi’nin koltuğunu devralacak ve Luca Rossetti’ye co-pilotluk yapacak.

Geleneksel olarak düzenlenen ve dünyanın en ünlü pilotlarına ev sahipliği yapan Monza Rally Show’da, bu yıl; Sebastien LOEB, Valentino ROSSI, Dindo CAPELLO, Dani SORDO, Andrea DOVIZIOSO, Piero LONGHI, Luca ROSSETTI, Paolo ANDREUCCI, Alessandro PERICO, Giandomenico BASSO, Andrea DALLAVILLA, Bernardo SOUSA gibi isimler start alacak.

155 km’lik, 9 özel etaptan oluşan Monza Rally Show bu yıl tarihinin en görkemli organizasyonuna imza atmak için kolları sıvamış durumda.

Yarışa öncesi çok heyecanlı olan ve RalliTürk‘e konuşan Sezgin Hacıömeroğlu; “Öncelikle benim bu noktaya gelmeme vesilen olan Doruk Gökşin’e özel teşekkürlerimi sunarım. İlaveten bu organizasyonda yeralmamı sağlayan Cem Acar’a ve Pegasus Racing’e de teşekkürlerimi sunuyorum. Tabii ki Luca’yı da unutmamak gerekiyor. Böylesine önemli bir organizasyonda sağ koltuğuna beni alması, çok nazik bir davranış oldu. Zafere uzanmak için elimizden geleni yapacağız. Monza Rally Show gibi dünya çapında bir organizasyonda ay yıldızlı Türk bayrağını dalgalandıracak olmaktan dolayı ayrıca bir gurur içindeyiz.” dedi.

Sezgin Hacıömeroğlu’nun sahibi olduğu MOBILTRUST için www.mobiltrust.com adresini, TCHEALTH için de www.tchealth.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

HABER : Murat GÜNARSLAN

Top