You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Dalfidan’dan Müthiş Final

Dalfidan’dan Müthiş Final

Tezcan Dalfidan-Eda Özer ikilisi, sezonu Antalya’da tamamladı…

Henüz ilk sezonunda 7 rallide 7 podyum başarısı ile Türkiye Ralli Sınıf 8 Birinciliği ve Türkiye Ralli Bayan Co-Pilot Birinciliği’ni kazanan Bursalı Tezcan Dalfidan-Eda Özer ekibi, Hitit Rallisi’nde birincilikle sezonu noktaladı.

2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son yarışı olan 38. Hitit Rallisi 19–20 Kasım 2011 tarihlerinde Antalya Kemer’de organize edildi. 38 yıldır toprak zemine sahip olan ralli, bu yıl Antalya Kemer bölgesinde Dünya Ralli Şampiyonası’na ev sahipliği yapan zorlu parkurda koşuldu.

Yarışa Revar Oto ve Buttim Can Karting sponsorluğunda Ford Fiesta ST ile katılan Tezcan Dalfidan–Eda Özer ikilisi, takımı Neo Motorspor’u Antalya’da zirveye taşıyan isim oldu. Bursalı ekip, yarışı Sınıf 8 Birincisi olarak tamamlarken, aynı zamanda İki Çeker klasmanında da ikinci sırada finişe ulaştı.

İlk sezonlarında 7 rallide 5’i birincilik olmak üzere 7 podyum başarısı göstererek dikkat çeken Dalfidan-Özer ikilisi, sezonu Türkiye Sınıf 8 Birincisi ve Türkiye Ralli Bayan Co-Pilot Birincisi olarak tamamladı. Başarılı ekip, 2011 sezonunu Aralık ayında yapılacak olan ve 3 yarıştan oluşan İstanbul Ralli Kupası ile tamamlayacak.

Top