You are here
Home > WORLD > WRC > Tanak’ın Performansı Wilson’ı Memnun Etti

Tanak’ın Performansı Wilson’ı Memnun Etti

Ott Tanak’ın ilk kez asfalt bir rallide Ford Fiesta WRC ile start aldığı yarış olan Fransa Rallye du Var’daki performansı M-Sport patronu Malcom Wilson’ı memnun etti.

Yarışın ardından yaptığı açıklamada Wilson, “Ott beklediğimden çok daha iyi bir performans gösterdi. İlk iki gün yaşadığı sıkıntılara rağmen son gün ki temposu ile beşincilikten üçüncülüğe ulaştı.” derken Tanak ise, “Temel amacımız deneyim kazanmaktı. İlk kez bu yarışta start aldım ve gerçekten çok zorlu etaplardı. Her türlü karakteri içinde barındırıyordu. İlk iki gün lastik ve direksiyon kutusu sıkıntılarından vakit kaybetsek de son gün doğru ayarlar ile istediğim tempoyu yakaladım.” dedi.

Ott Tanak 2011 sezonun içinde M-Sport ile beş yıllık sözleşmeye imza atmıştı. Bu yüzden şu an Hirvonen’den boşalan koltuğun en önemli adaylarından biri olarak gösterilirken, M-Sport’da FIA’a yapılacak takımlar başvurusunun son günü olan 12 Aralık tarihine kadar Ford ile bir anlaşmaya varamaz ise ne gibi bir strateji izleyeceği konusunda hazırlıklarını sürdürüyor.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top