You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > TOSFED’in Yeni Başkanı Serkan Yazıcı

TOSFED’in Yeni Başkanı Serkan Yazıcı

Serkan Yazici TOSFED Baskani 2016 RalliTürkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED’in bugün (5 Aralık 2015) Ankara’da yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkanlığa 4 kez Türkiye Ralli Şampiyonu olan Serkan Yazıcı başkan seçildi.

Eski başkan Metin Çeker’in görevden ayrılmasının ardından, başkan adaylığını ilk açıklayan ve seçime kadar başarılı bir kampanya yürüten Serkan Yazıcı 111 oy alarak, 61 oy alan diğer aday Ümit Ülkü’nün önünde ipi göğüsledi.

Otomobil Sporlarında Yeni Dönem

Büyük bir heyecanla projeler üreten ve komada olan sporu hayata döndüreceğini belirten Serkan Yazıcı’nın Yönetim Kurulu’nda Avukat Eren ÜÇLERTOPRAĞI, KYK Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Onur SÜRMELİ, Tolon Makine Yönetim Kurulu Başkanı Ömer TOLON, Adopen Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa SAK, Pekpan Yönetim Kurulu Başkanı Nural PEKGÜZEL, Elexus Hotel İcra Kurulu Başkanı Nisa BOZKURT ERSOY ve sanatçı Oktay KAYNARCA bulunuyor.

serkan-yazici-peugeot-207-1Hayatında çok önemli bir yere sahip olan otomobil sporlarının gelişimi için kısa ve uzun vadeli yol haritaları hazırladıklarını belirten Serkan Yazıcı, “Sporun içinde, kompleksten uzak, herkesin yardımına koşan, gençleri kucaklayan, büyük firmaları spora kazanabilmek için projeleri olan, alçak gönüllü ve şeffaf bir başkan olacağım…” açıklamasını yaptı.

Tüm branşlara eşit mesafede yaklaşarak sporu geliştirmeyi hedeflediklerini açıklayan Yazıcı, sporun tüm paydaşlarının desteği ile otomobil sporlarında yeni bir dönemin başlayacağına ve genç vizyonun spora çok şey katacağına inandıklarını söyleyerek göreve hazır olduklarını söyledi.

RalliTürk Ailesi olarak; spora kariyerinde sayısı başarıya imza atarak otomobil severlerin gönlünde efsane olan Serkan Yazıcı’ya yöneticilik kariyerinde aynı başarıları tekrarlamasını dileriz…

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=erpZiCkcOKU[/youtube]

Top