You are here
Home > NATIONAL > Monza Rally Show’da Türklerin Ayak Sesi

Monza Rally Show’da Türklerin Ayak Sesi

Bu yıl 9.su düzenlenen Monza Rally Show’da start alan ilk Türk co-pilot Sezgin Hacıömeroğlu, Luca Rossetti pilotajında; podyuma çıktı.

ProCar tarafından hazırlanan Fiat Punto Super2000 ile Monza Rally Show’da start alan, Luca Rossetti – Sezgin Hacıömeroğlu ikilisi; Super2000 Kategorisi’nde yarışan 70 adet Super2000 arasında ikinciliği elde etti.

Super2000 Kategorisi’nin birincisi Peugeot 207 Super2000 ile yarışan Paolo Andreucci – Anna Andreussi olurken, üçüncülüğü de yine Peugeot 207 Super2000 ile yarışan Giandomenico Basso – Mitia Dotta ikilisi elde etti.

MOBILTRUST ve TCHEALTH şirketlerinin sahibi olan Sezgin Hacıömeroğlu, Daha önce ERC Bulgaristan Rallisi ve en son AMK Otokrosu ile Hitit Rallisi’nde yine Luca Rossetti – Metteo Chiarcossi ikilisinin sponsoru olmuştu.

Monza Rally Show sonrası RalliTürk’le İtalya’dan görüşen Sezgin Hacıömeroğlu; “İnanılmaz bir haftasonu geçirdim. Hayatımın en güzel günlerinden biriydi. Böyle muhteşem bir organizasyonda, Dünya’nın en iyi pilotlarıyla birlikte olmak ve onlarla mücadele etmek herkesin yaşabileceği birşey, değil. Luca Rossetti gibi bir pilotun yanında, bu organizasyonda olmak daha da güzel. Öncelikle benim bu noktaya gelmeme vesilen olan Doruk Gökşin’e özel teşekkürlerimi sunarım. İlaveten bu organizasyonda yeralmamı sağlayan Cem Acar’a ve Pegasus Racing’e de teşekkürlerimi sunuyorum. Tabii ki Luca’yı da unutmamak gerekiyor. Böylesine önemli bir organizasyonda sağ koltuğuna beni alması, çok nazik bir davranış oldu.” dedi.

Top